BĚH NA NOVÝ HRAD, 29.3.2009

29.03.2009 21:40

Stejně jako cyklista se snaží co nejvíce „vyzávodit“, snaží se o to i závodníci jiných disciplín. Proto se běžkyně Aceru Káťa Topičová zúčastnila druhého ročníku závodu v Adamově. Její letošní cíl, účast na některém z českých ½ maratónů, si žádá tvrdou přípravu. A Běh na Nový hrad patří určitě mezi ty tvrdší závody. Čím tvrdší, tím víc motivační. Káťa byla tak motivovaná, že.... Skončila v kategorii žen na 1.místě. GRATULACE!!!!

Závodníky před, na i po startu skrápěl soustavný déšť. Možná i proto se běželo v poměrně vysokém tempu a při náběhu do stoupání směrem na novohradskou zříceninu měl vítěz závodu značný náskok. Katuš se držela kolem celkově 12.místa a na prvním mezi ženami s asi 50m náskokem před druhou ženou. Svůj náskok ještě zvýšila než dosáhla samotné zříceniny, kterou závodníci obíhali. Ká'ťa zrychlila natolik, že se dostala do první desítky a doběhla tak celkově na 9. místě z 22 startujících. S obrovským náskokem zvítězila v kategorii žen, kterých se na start postavilo stejně jako v roce 2008 sedm. Kátino umístění svědčí, po roce a půl běhání, o velkém výkonnostním posunu. Vloni skončila 6, letos vítězství. Druhá doběhla Tesařová z SK Žabovřesky, třetí pak Kublerová z Radostic. https://www.novy-hrad.xf.cz/