Bobr cup 2010, 2.10.

02.10.2010 15:25

Již 16.ročník MČR v extrémním závodu štafet pořádali členové z TJ VS Litovel. Každý rok perfektně zvládnutou organizaci letos trošičku narušil stav řeky Moravy. Čtyři dny před závodem bylo oznámeno zrušení brodění pro běžce i bikery. Toto však pořadatelé v den závodu částečně změnili a běžci první dva brody dávali. Povinnost: musí brodit ve vestách od kajakářů. Důvod: hloubka a rychlost toku řeky.

Na start závodu při rekordní účasti 248(!) trojic se postavil i tým Acer Bike teamu ve složení Milan Wurst (běh), Jura Březina (bike) a Pavel Horák (kajak). Tým byl kromě běžce totožný s loňským složením. Letos ovšem pomýšlel na rozhodně lepší umístění. Ale že běžec  (změněný za původně nahlášeného až v den závodu) bude tak výborný, to se nečekalo. Milan si poradil i s plaveckou vložkou výborně a Břízovi předával na neuvěřitelném 12.místě. Biker byl odsouzen na smrtící jízdu mezi eliťáky, takže propad na 27.místo byl očekávaný, ale ne nejhorší. Kajakář měl řádně natrénováno, ale taky řádně těžký mořský kajak. Obrovská muka na vodáckém úseku aceráckou štafetu posunula na celkově 66.pozici. I tak je to parádní výsledek v dané konkurenci, která se opět na tomto zajímavém závodě sešla. Nutno dodat, že všechny úseky byly oproti minulosti jednoznačně pomalejší. A to díky vodě a mazlavému blátu.