MERIDA BIKE VYSOČINA 2008, NOVÉ MĚSTO n.M., 27. 09. 2008

27.09.2008 07:04

489 startujících na 40 km trati

Na startu kratšího závodu se nás z týmu postavilo snad nejvíc v letošní sezóně. Dlouhou neměl jet kdo, vzhledem k Pavlově doléčování zranění a Davidově absenci. Čtyřicítku jeli dvě mega osobnosti českého sportu - Katka Neumannová (dala mě 5 min.) a Dominik Hašek. Profil trati sliboval hodně rychlý závod a konečné rychlostní průměry to potvrzují. Spíše bych volil pro krátkou druhý okruh 80 km závodu, ale to by příští rok na startu stála polovina závodníků z prvního ročníku. Což by se organizátorům a statistikám nelíbilo. Start byl v v běžkařském areálu SKI hotelu a poté následovalo asfaltové stoupání po úbočí Harusáku. To bylo mé štěstí, protože pár metrů po startu se mi urval závit šroubku držící lanko přesmykače. Tento se posunul na prostřední převodník, kde úspěšně „vysel“ do cíle. Všechny výjezdy jsem rval naplno, abych po rovinách a ve sjezdech předváděl kadenci hodnou dráhaře. Ostatní kluci neměli tak zajímavý zážitek ze závodu. Vlastně Pinďa (Michal Kupský) byl nadšen, že dojel do cíle aniž by zkolaboval. Vzhledem k jeho letošnímu přístupu ke kolu je to pěkný počin. Stejně tak Jardy Černýho, který byl se svým výsledkem navýsost spokojen. Celý tým zajel parádně, téměř všichni jsme se vešli do první poloviny startovního pole. Další z rodu Černých - Tomáš, vzhledem k svému věku (až jsem se lekl mého stáří) a zkušenostem, zajel taky výborně a doufám, že příští rok se s ním uvidíme na vícero akcích.

1.      JANDA Aleš        90 M15-18  1. ČS MTB                               1:21:44.3 / 29.4

2.      HUDEČEK Jiří    86 M19-39   2. DEKHOME-Cannondale        1:21:45.8 / 29.4

3.      ŠŤASTNÝ Petr    88 M19-39   3. HAKR Brno                          1:24:23.2 / 28.4