NEREZOVÁ RADOSTICKÁ DESÍTKA, 24.1.2009

24.01.2009 06:55

Naštěstí se Bříza i Káťa větším problémům vyhnuli, takže se mohli postavit na starty. Na pětku se sešlo 113 lidí, Káťa zaběhla svoji normu a v cíli byla na 44 pozici (v kategorii žen 13/průběžně stále 2 místo v kat., celkově 15). Konečně se také ve startovním poli objevil někdo, s kým mohla alespoň chvíli poklábosit - Irma Mezníková. Suveréním vítězem již po čtvrté za sebou se stal Homoláč z UNI Brno, celkově mezi ženami dorostenka Šaršonová z Olympu Brno.

Desítka měla ve startovním poli 204 běžců, mezi nimi opět Káťu (vybíhala se po pětce, společně s ní dalších cca 10 žen) a Břízu. Ten v náběhu na "sjezdovku" byl až moc vepředu, čehož se možná zalekl a postupně se propadal v umístění. Na profíky neměl hlavu, ani na "sjezdovku". Konečné pořadí Břízy je tedy 49 místo (kat. muži 35) a Káti  181. 10 km vyhrál tentokrát žabovřeský Dlabaja, před favoritem Orálkem a vítězem pětky Homoláčem.