OSTRAVSKÝ MARATON, 10.října

10.10.2009 08:30

Z rovných 160 přihlášených nastoupilo za hustého deště na start 134 maratonců, na které čekalo sedm šesti kilometrových okruhů v centru Ostravy. Opravdu byla velká zima, teploměr ukazoval v průběhu závodu 6,5°C až 9°C a to mnohé závodníky pravděpodobně odradilo. Naše Káťa běžela svůj první silniční maraton s hodně odvážným cílem, a to dát čas 3:30 hod. Po pátém okruhu byl její mezičas s říše snů - 2:30 hod. a umístění kolem 63.místa. Maratony, v jakémkoliv sportu, se ale rozhodují v závěrečných pasážích. V posledním kole Káťu přivítaly křeče do stehen a zbývajících 6 km se proměnilo v pěší tůru a tím pádem ve ztrátu 2.místa v kategorii. Přesto čas 3:59 hod. je více než dobrý. Hlavně ale byl tento závod velkou zkušeností pro další klání.