PELL'S MTB Kriterium, Brno, 6. září

06.09.2009 17:25

V neděli 6. září proběhl první ročník brněnského PELL'S MTB Kriteria. Pěkné a slunečné počasí přilákalo na závod kromě téměř stovky závodníků i docela slušnou řádku diváků, kteří se určitě měli na co dívat. Trať tohoto závodu byla situována přímo do atraktivního centra Brna a přilehlého parku na úpatí hradu Špilberk. O tom, že závod není zadarmo svědčí i to, že při délce jednoho okruhu 2,7 km má převýšení 95 metrů. Většina trati vedla po zpevněném povrchu a byla zpestřena několika adrenalinovými sjezdy schodů. Historicky prvními vítězi PELL'S MTB Kriteria v Brně se stali Martina Němcová (Pell´s Hard Bikers) a Jiří Friedl (Merida Biking Team).

V startovním poli se určitě neztratil ani náš Kuba Špirk. V kvalifikaci sice doplatil na postup 40 bikerů a 6 bikerek ( skončil na 45.místě ), ale vše si vynahradil v "Závodě útěchy". Zde dojel na druhém místě, necelou minutu za vítězným Semerádem z Poličky a více jak dvě minuty před Procházkem z MTB VEVODA Teamu. Kubo, po krátké době opět GRATULACE!